Genel

ÜRGÜP’TE SALOMON CAPPADOCIA ULTRA-TRAİL’DE 2500 KİŞİ KOŞACAK.

ÜRGÜP’TE SALOMON CAPPADOCIA ULTRA-TRAİL’DE 2500 KİŞİ KOŞACAK.

Ürgüp İlçesinde, Ürgüp Belediyesinin ev sahipliğinde 7.’si gerçekleşecek olan Salomon Cappadocia Ultra-Trail koşu yarışı 16-17 Ekim 2021 tarihlerinde yapılacak.
Gerçekleşecek yarış ile ilgili Ürgüp Belediyesinde basın toplantısı gerçekleştirildi. Yerel ve Ulusal basın muhabirlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Ürgüp ilçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk ve Argeus Travel & Events sahibi Aydın Ayhan Güney tarafından yarışla ilgili bilgi verildi.

Ürgüp ilçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı yarışla ilgili yapmış olduğu açıklamada “ 2500 civarında yerli ve yabancı sporcunun olduğu bir yarış olacak. Kısa etap, orta etap ve uzun etap olarak ülkemizin çeşitli yerlerinden  dünyanın çeşitli yerlerinden misafirlerimiz gelecek. İnşallah başarılı bir şekilde, sağlıklı bir şekilde olacağını temenni ediyoruz. Belediyemiz olarak devlet kurumlarımız olarak gerekli ön çalışmaları güvenlik çalışmalarını yapmış olduk. Bu esnada yine  milyon liralardan fazla destek olacak bölgemize turizm otelcilerimize bir kaynak girişi olacak. Şu an baktığımız zaman 16-17 Ekim’de bir çok otelimizde sırf bu yarış için gelen misafirlerimiz var. O yüzden Ekim ayında da bir turizm hareketliliğine de sebep olacak” diyerek ifade etti.
Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk basın açıklamasında “ Eşi benzeri olmayan Dünya’da tek, bu coğrafya da böylesine büyük, yorucu ama bir o kadar da prestijli bir organizasyona yine Ürgüp’ümüzde masalkentimiz de ev sahipliği yapmanın kıvanç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgemizdeki tarih,kültür, inanç aktivite gibi turizm çeşitliliğine daha farklı turizm yelpazesini nasıl genişletiriz diye her geçen gün artan bir mesai ile çalışmaya gayret ediyoruz. Bu mimari de yaklaşık iki üç yıldır festival turizmini öğrenci kenti ve öğrenci turizmini önemsediğimiz gibi aynı zamanda da olmazsa olmazımız dediğimiz elbette birde spor turizmine çok önem veriyoruz. Çünkü hem bölgenin tanıtımına çok ciddi katkı sağladığı gibi aynı zamanda da bu tarz etkinlikler ilçe ekonomisine hem bölge ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadır.Bu anlamda da her zamanlı tarz organizasyonlara spor turizminde alternatif spor turizmine de öncülük etmiş başta Aydın Bey’e ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bizlerde göreve geldiğimiz ilk günden beri bu organizasyona bir esnaf tabiriyle dükkan sizin diyerek azami ölçüde destek veriyoruz. Ve bu yılda inşallah geçen yıl pandemiden dolayı ara verdiğimiz organizasyonumuzun bu yıl inşallah 7.sini hep birlikte icra etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Gene yaklaşık 80’e yakın ülke çeşitliliğini yakalamış durumdayız. Geçen yıl ki 2500’e yakın kayıdı yakalamış durumdayız.Bunlar eşleriyle çocuklarıyla yaklaşık 5 bin kişilik bir misafire ayın 16 sında, 17’sinde ev sahipliği yapacağız. Tarihiyle kültürüyle ve insan yapısıyla Dünya medeniyetine kaynaklık etmiş Ürgüp’ümüzün bu anlamda da artık organizasyonda da adından söz ettiren bir hale gelmiş bulunmakta. Bizler bu tarz kendinden emin bölgeye prestij katacak tanıtımına katkı sunacak her türlü organizasyonda da Belediyemizin ve şahsım Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk olarak bu tarz organizasyonlara her zaman kapılarımızın açık olduğunu belirterek, yarışmaya katılacak sporculara şimdiden başarılar diliyorum.”Dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close