Genel

Ürgüp Belediyesi Mandıralar Bölgesinin Altyapısını Yeniliyor

Ürgüp Belediyesi Mandıralar Bölgesinin Altyapısını Yeniliyor

Ürgüp Belediyesi tarafından başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında Mustafapaşa yolu üzerinde bulunan ahırlar bölgesinin eskiyen su şebekesi yenilenerek bölgeye kanalizasyon hattı çekiliyor.

Ürgüp’ün sulu ve verimli topraklarının yoğunlukla bulunduğu özellikle kurban bayramlarında tüm ilçe halkının kurban ibadetini rahatlıkla yerine getirmesini sağlayan ahırlar bölgesinin çözüm bekleyen sorunlarından olan, su şebekesinin yenilenmesi ve kanalizasyon ana hattı çalışmalarına başlandı.

Çalışmalar kapsamında ahırlar bölgesinde 3 km’lik kanalizasyon hattı çekilecek hatlara bağlı olarak parsel bacaları da inşa edilecek.

Bölgenin 3 km’lik su şebekesi de 90’lık polietilen içme suyu borularıyla yenilenecek.

Çalışma ile ahırlardaki su şebekesindeki basınç düşmesine bağlı sorunlar da çözüme kavuşuyor.

Su kayıp ve kaçağın önüne geçilecek

Yeni uygulama ile bölgedeki sağlıklı içme suyu ulaşan tüm parsellerin bağlantıları parsel sınırlarına koyulacak su sayaçlarıyla çözüme kavuşacak.

Ahırlar Bölgesinin yolları da Ürgüp’e ve Ürgüplüye yakışır hale getirilecek

Tüm ilçe halkının kullandığı bölgedeki altyapı çalışmalarının Ürgüp’e ve Ürgüplü’ye hayırlı olmasını dileyen Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Ürgüp Belediyesi tarafından altyapısı uzun yıllar hizmet verecek hale getirilecek bölgedeki çalışmaların tamamlanmasının ardından yolun üstyapıya hazır hale gelmesine müteakip kilitli parke çalışması da yapılacağını müjdeledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close