Genel

Ürgüp Bahçelievler Mahallesine engelli dostu park

Ürgüp Belediyesi tarafından, Bahçelievler Mahallesi’nde 2.300 metrekare büyüklüğündeki alan üzerinde yapımı devam eden engelli dostu olarak tasarlanan parkta sona yaklaşıldı.

Çevreci bir anlayışla proje üreten Ürgüp Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’nde inşasına başlanan parkın yapımında sona yaklaşıldı.

2.300 metrekare büyüklüğündeki alan üzerine inşa edilen parkın içerisinde yer alan ekipmanların nitelikleri bakımından da engelli dostu olacak.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, engelli vatandaşlar ve bebek arabaları için uygun rampaların, engelli çocuklar için uygun oyun gruplarının bulunduğu parkın yapımında sona yaklaştıklarını söyledi.

Parkı, engelli ve bebeği olan vatandaşların da rahat bir şekilde gezip dinlenebileceği şekilde düzenlediklerini ifade eden Başkan Aktürk, “Tekerlekli sandalyeliler ve bebek arabaları için rampalar yaptık. Oyun gruplarını buna göre planladık. Çocukların güvenliği için park, yumuşak ve doğal bir malzeme olan kauçukla kaplanarak etrafı panel çit ile çevrelenecek, çim ekilerek kamelyalarla sosyal bir alan haline gelecek parkta çocuklar keyifle eğlenirken aileler de dostlarıyla birlikte vakit geçirebilecek.” dedi.

Başkan Aktürk, engelli dostu yeni parkın başta Bahçelievler Mahallesi sakinlerine ve tüm Ürgüp halkına hayırlı olmasını dileyerek, önümüzdeki günlerde ilçede planladıkları diğer mahallelere de engelli dostu yeni parkların yapımına devam edeceklerini söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close