Genel

– Ürgüp Belediyesi, Damsa Barajı’nı yeniliyor – Belediye tarafından Damsa Barajı’na Ücretsiz Ulaşım Hizmeti başlıyor

blank blank blank blank blankÜrgüp Belediyesi tarafından işletilen Damsa Barajı mesire alanında bugün başlayan normalleşmeyle birlikte tüm bölge halkının hafta sonlarını geçirebileceği bir piknik alanı olması için çalışmalara hız verildi.
Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk’ün talimatıyla başlatılan çalışmalar kapsamında baraj gölü ve çevresinde çocuk oyun grupları, barbeküler, piknik masaları gibi halkın yoğun olarak kullanacağı materyallerin tamamı önümüzdeki günlerde yenilenecek, basketbol ve voleybol sahaları kurulacak.
ARACI OLMAYAN VATANDAŞLAR İÇİN BARAJA ÜCRETSİZ ULAŞIM
Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Damsa Barajı’na gitmeyi isteyip araç sıkıntısı çeken vatandaşlar için ücretsiz servis hizmetini başlattıklarını belirtti.
ÇOCUKLAR İÇİN ÇEŞİTLİ AKTİVİTELER DÜZENLENECEK
Normalleşmeyle birlikte yaz aylarını ailesiyle baraj ve çevresinde geçirecek çocuklar için önümüzdeki haftalardan itibaren çeşitli aktiviteler de düzenleyeceklerinin altını çizen Başkan Aktürk, “Geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle çocuklarımız zamanlarının bir çoğunu evlerde geçirdiler, artık tedbirleri elden bırakmayarak normalleşmeye başlıyoruz. Barajımıza gelen çocuklar bayramdan itibaren animatörler eşliğinde çeşitli faaliyetlerle, yarışmalarla doyasıya keyifli bir gün geçirecek.” Dedi.
ÜCRETSİZ SERVİS SAATLERİ
Damsa Barajı’na hafta içi Ürgüp’ten 11:00’de Damsa Barajı’ndan da Ürgüp’e 18:00’de günlük bir servis düzenlenecek.
Hafta sonu ise Ürgüp’ten 10:00’da baraja, 12:00’de barajdan Ürgüp’e, 14:00’de Ürgüp’ten baraja, 18:00’de de barajdan Ürgüp’e ücretsiz servis düzenlenecek.
Servis, İtfaiye yanı mezarlık girişinden hareket edecek. 3 Temmuz Cumartesi gününden itibaren servis hizmeti verilmeye başlanacak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close