Genel

ÜRGÜP BELEDİYESİNE PRESTİJLİ ÖDÜL

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 11.si düzenlenen “2020 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması”nda Ürgüp Belediyesi Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.
Sağlılklı Kentler Birliğine üye 35 Belediyenin 102 projeyle başvurduğu yarışmada İl İlçe belediyeleri arasında “Sosyal Sorumluluk” kategorisinde Ürgüp Belediyesi Kadın ve Gençlik Gelişim Merkezi Projemiz Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.
Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Aktürk konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada; “Ürgüp Belediyesi tarafından KOPSOGEP programı kapsamında hazırlanan projemiz kadınlara yönelik doğal ve buklet sabun üretimi konulu istihdam eğitiminin yanı sıra yükseköğretim çağındaki gençlere yönelik kişisel gelişim eğitimlerini konu almıştır. Proje kapsamında kurulan sabun atölyesinde 24 kadınımız doğal ve buklet sabun üretimi konusunda eğitim almış ve istihdam imkânı bulmuşlardır. Bunun yanı sıra ilçemiz bir üniversite şehridir. Ürgüp Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Kapadokya Üniversitesi kampüslerinde eğitim gören 5000’i aşkın üniversite öğrencisine ev sahipliği yapmakta. Bu öğrencilerimiz ve üniversiteye hazırlanan gençlerimizin günlük yaşamlarında ihtiyaç duydukları mutfak ve kişisel hijyen eğitimleri ile kişiler arası iletişimlerinin desteklenmesi çalışmalarını proje kapsamında gerçekleştirdik. Gerçekleştirilen hobi mutfağı etkinlikleri ile kişisel hijyene yönelik eğitimlere 250’i aşkın genç katılmıştır. Belediyemizin her alanda olduğu gibi sosyal sorumluluk alanında da nitelikli ve kaliteli hizmet üretme konusundaki çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmekte. Gerek Ürgüp’lü kadınların istihdamına yönelik çalışmalar gerekse yükseköğretim çağındaki gençlerimizin kişisel gelişimlerinin sağlanması amacıyla hazırlanan bu projemiz Sağlıklı Kentler Birliği tarafından Jüri Özel Ödülü gibi prestijli bir ödülü almaya layık görülmüştür. Bu motivasyonla daha kapsamlı, daha yeni ve çok daha ses getiren projelerimizi üretmeye devam edeceğiz. Projemizi bu ödüle layık gören Sağlıklı Kentler Birliğine ve projede emeği geçen bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet AKTÜRK ayrıca Ürgüp Belediyesi Kadın ve Gençlik Gelişim Merkezi’nin pek yakın zamanda yeni ve daha kapsamlı bir merkezde hizmetlerine devam edeceği müjdesini verdi.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close