GenelÜrgüp

ÜRGÜP’TE MOR MİKS (MOR EKMEK) ÜRETİMİNE BAŞLANDI.

ÜRGÜP’TE MOR MİKS (MOR EKMEK) ÜRETİMİNE BAŞLANDI.
Ürgüp’te ilk kez “MOR MİKS” olarak adlandırılan %100 doğal ve içeriğinde mor sebze ve meyve bileşenlerinden oluşan ekmek üretimine başlandı.
Ürgüp ilçesinde 1973 yılından bu yana fırıncılık ve ekmek üretimi faaliyetinde bulunan Başak ekmek Fabrikası tarafından ilk kez “MOR MİKS” ekmek üretimine başlandı. Mor Miks ekmeklerin üretimini gerçekleştiren Başak ekmek Fabrikasının üçüncü nesil temsilcisi olan Hasan Hüseyin Kayserili; Ürgüp’te ilk kez üretimine başladığımız yüzde yüz doğal Mor Miks ekmeklerimizin içeriğinde “Antosiyaninler” olarak bilinen Ahududu, Böğürtlen, Üzüm, Acai Çileği, Vişne, Mürdüm Eriği, Siyah Havuç, Kırmızı Lahana, Kırmızı Pancar, Patlıcan, Kırmızı Turp bileşenleri bulunmaktadır. Bu bileşenler yüzde yüz doğal olması ile birlikte yapılan araştırmalar neticesinde şeker hastaları için, kalp damar hastalıkları, yüksek tansiyon, kalp beyin damarları tıkanmalarında, böbrek yetmezliklerinde, kol-bacak ağrıları ve uyuşmalarında, diz ve kalça eklem ağrıları, unutkanlık ve Alzheimer hastalıklarında çok olumlu sonuçlar elde edildiği uzman hocalarımız tarafından tespit edildi. Doğal ve yerli olan Mor Miks ürünü İstanbul Üniversitesinde Ar-Ge ve endüstriyel üretimin bir arada olduğu tematik araştırma merkezi Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezinde üretilmekte.
EKMEK NEDEN MOR RENKLİ!
Ekmeğimizin mor renkli olmasının sebebiyle birçok kimse gıda boyası mı sorusunu aklına getiriyor. Mor Renk içeriğinde bulunan kırmızı sebze ve meyvelerin kendi doğal renklerinden gelmesidir. Ürünün kokusunda ve lezzetinde herhangi bir değişiklik olmamakta tek farkı içeriğinin oldukça zengin bileşenlerden oluşması ve sentetik herhangi bir kimyasal içermemesidir.
FİYATI NE KADAR!
Mor Miks ekmeklerin üretim aşamasında şimdilik 100 adet belirledik. Ekmeklerimizin satışını ilk olarak fırınımızdan yapacağız birkaç gün içerisinde de Ürgüp’te bir çok markette dağıtımını gerçekleştireceğiz. Ekmeklerin adet satış ücreti 4 TL olacak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close