GenelÜrgüp

Ürgüp’lü kadın kursiyerler, ürettikleri doğal sabunlarla “Kadına Şiddete Hayır” yazarak destek verdiler.

Ürgüp Belediyesi tarafından  KOP Bölge Kalkınma İdaresi başkanlığının KOPSOGEP programı kapsamında yürütülen “Ürgüp KOP Kadın ve Gençlik Gelişim Merkezi Projesi” bünyesinde Ürgüp’lü kadın kursiyerler, ürettikleri doğal sabunlarla   “Kadına Şiddete Hayır” yazarak destek verdiler.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk ;Biliyorsunuz 25 Kasım Kadına Şiddete Hayır olarak tüm Dünyada kutlanan bir gün olarak ön plana çıkmakta. Bizlerde Ürgüp Belediyesi olarak kadınlarımıza istihdam sağladığımız u güzel atölyemizde el emeği göz nuru doğal sabun atölyemizde  Kadına Şiddete Hayır diyerek kadınlarımızın,eşlerimizin, çocuklarımızın bu toplumda nedenli önemli olduğunun farkındalığını yaratmak amaçlı burda Kadına Şiddete Hayır diyoruz. 

 Ürgüp Belediyesi tarafından başlatılan  KOPSOGEP proje merkezi koordinatörü Nilay Tacır; Proje bünyesinde 25 kadın kursiyerimiz günde 120 kilogram sabun kaynatarak 4 bin adet buklet sabunu üretip ambalajlayıp paketlemekte. Proje kapsamında üretilen sabunların önümüzdeki süreçte pazarlama ve satışına da başlanacak. Diğer taraftan Ürgüp yöresinde yetişen üzüm ve kayısı çekirdeğinin yağı ile sabun üretip Ürgüp markasını haline getirmek istiyoruz.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close