GenelTurizmÜrgüp

TUROYD NEVŞEHİR İL TEMSİCİLİĞİNE NAZİF DEMİR ATANDI.

Kısa adı TUROYD olan Turizm Otel Yöneticileri Derneğinin 21.11.2019 tarihi itibari ile yeniden yapılanma içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde İç Anadolu Bölge Kurulu bünyesinde Nevşehir İl Temsilciliğine Kapadokya bölgesinin deneyimli ve başarılı turizmci yöneticisi Nazif Demir atandı.

Nazif Demir ; Nevşehir-Kapadokya Destinasyonu bünyesinde bulunan Yönetici ve geleceğin yönetici adayları genç arkadaşlarımızı aynı masa etrafında toparlayıp, Kapadokya’mız için turizmde daha faydalı olabilmek için paylaşımlarımızı ve önceliklerimizi hayata geçirmeye çalışacağız. Türkiye’nin diğer illerinde bulunan Türk turizmine ve Otelciliğe büyük değerler sağlamış tecrübeli meslektaşlarımız ile paylaşımlarında katkısını unutmayıp bundan da olumlu yönde yararlanmak arzusundayız.Dedi.

NAZİF DEMİR kimdir?

1984 Yılında Kapadokya’nın Ürgüp ilçesinde profesyonel   otelciliğin gelişimine büyük katkılar  sağlamış   olan   döneminde Başbakanlığa bağlı  Turban Ürgüp Motel’de   meslek  hayatına  çekirdekten başlamış olup;

1989 yılında ise Ortahisar beldesindeki Lapis İnn Hotel e Satış ve Pazarlama Müdürü olarak transfer olmuş ; Aynı gruba ait  Lapis İnn Kaymaklı Hotelde de  yönetici olarak dönemsel çalışmıştır.

1996 yılında  el değiştirmiş olan   otel Pacha Tours bünyesindeki Festival Otelciliğe geçmesi ile aynı işletmede Yönetici olarak görev almış ;  Hotel Müdürlüğü ile birlikte Pacha Tour Bölge sorumluluğun uda üstlenmiştir.

2006 yılında Kapadokya’nın doğal mimarisine uygunluğu ile Ağahan Mimarlık Ödüllü olan Peri Tower Hotel   Genel  Müdürlüğüne  transfer  olup; 2018  yılına kadar bu görevi yürütmüştür.

2018   yılından itibaren Ürgüp  ilçesinde hizmete başlamış olan  Best Western Premier Cappadocia Cave Hotel  Genel  Koordinatörlüğüne  geçmiş  olup ,  hala  bu görevi yürütmektedir.

Kapadokya sevdası ile sorumluluk üstlenmeyi tercih eden Nazif Demir, sektörünün sivil toplum kuruluşlarında görev almış olup,

KAPTİD Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneğinde Uzun yıllar Genel Sekterlik,

TÜROFED kurulumunda ve Daha sonrasında KAPTİD üyesi olarak yer almıştır

Skal Int.Kapadokya  kurucu üyesi olup, 2.Dönem başkanlığını da yapmış , hala geçmiş dönem Başkanı  olarak üyeliği devam etmektedir.

Nevşehir Sanayi ve Ticaret Odasında Meclis üyeliği ve Turizm Meslek Birliği Başkanlığı,

KAPHİB-Kapadokya Altyapı Hizmet Birliği Kurucularında olup,  Turizm Meclis üyesi olarak görev almıştır.

Görev aldığı STK  lar   ve  hizmet verdiği işletmeler  bünyesinde  Kapadokya  tanıtımı ve  gelişimi için emek vermiş, Ulusal  ve  Uluslar arası  Turizm  Fuarlarından; Brezilyadan,Tokyoya,İspanyadan,İtalyaya,Almanyadan ,Portekize bir çok fuarda Kapadokya için emek ve işbirliği içinde bulunmuştur.

21.11.2019 tarihi itibari ile yeniden yapılanmaya giden; Kısa adı TUROYD olan Turizm Otel Yöneticileri Derneği tarafından; İç Anadolu Bölge Kurulu bünyesinde Nevşehir İl Temsilcisi olarak atanmıştır.

blank
Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close