FestivalÜrgüp

BALLOON FEST CAPPADOCIA’ DA ONBİNLER ASLI GÜNGÖR KONSERİYLE COŞTU

Bu yıl Türkiye’de ilk kez Kapadokya bölgesinin Ürgüp ilçesinde 3- 8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Kapadokya Balon Festivali BalloonFestCappadocia nın ikinci günü akşamında Pop Sanatçı Aslı Güngör konseri için on binler Ürgüp’e akın etti.

Ürgüp Belediyesinin ev sahipliğinde 3-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Kapadokya Balon Festivalinin ikinci günü akşamında sevilen Pop sanatçısı Aslı Güngör’ün verdiği konserde on binlerce kişi adeta coştu.

Aslı Güngör Konseri öncesinde Gürcistan Halk oyunları topluluğu ve Gürcistan müzik topluluğu gösterileri gerçekleşti.  Konser öncesi 1987 yılında Kapadokya bölgesinde Ürgüp ilçesinde ilk ticari Sıcak Hava Balon uçuşunu gerçekleştiren Bilge Ezen’e Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk plaket takdim etti.

Festivalin Kapadokya bölgesinde ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilmesinde büyük katkı sağlayan Balon festivalinin sponsoru ve aynı zamanda balon pilotu olan M.Halis Aydoğan Festivalin nasıl bugünlere geldiği ve gerçekleştiği hakkında bilgi verdi. Halis Aydoğan bugüne kadar çeşitli nedenlerle vefaat eden Balon pilotlarını da yaad etti.

Kapadokya bölgesinde ilk kez balon uçuşunu gerçekleştiren Bilge Ezende bugün bu Festivalde 32 sene önceki ilk heyecanı tekrar yaşadığını, O zamanlar Ülkem için Turizm için çok iyi bir şey yaptığının farkında olduğunu Balon turizminin ölmeyeceğini ve bir sektör olarak her şeyin önünde Tüm Dünyaya Kapadokya bölgesini tanıtacağını bildiğini belirtti.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk 4Ağustos 1987 yılında başlatan bu serüvenin başlamasını sağlayan Bilge Ezer’e teşekkürlerini sunarak. Bizlere 32 yıl önce ilk uçuşuyla ve en önemlisi de Ürgüp’ten kalkışıyla bu serüven 32 yıl boyunca her geçen gün artarak bu seviyelere geldi. Ve bunun sonunda da bizlerin ev sahipliğinde ve Halis beyin sponsorluğunda çok güzel bir festival organizasyonuna dönüştü dedi.

Konuşmaların ardından Festival programı ve Konser için Ürgüp’e yurt içi ve dışından gelen onbinlerce kişi Ünlü pop sanatçısı Aslı Güngör’ün seslendirdiği şarkılarla yaklaşık iki saat boyunca devam etti.

Aslı Güngör’ün verdiği konserde Ürgüp Festival Konser alanını dolduran on binlerce müzik sever sanatçının şarkılarında eşlik ederek. Geceyi hem telefonlarıyla kaydedip ölümsüzleştirip hem de telefon ışıklarıyla görsel şölen oluşturdular.

Pop sanatçısı Aslı Güngör’e Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk tarfından çiçek buketi ve Kapadokya konulu Yağlı boya tablo hediye edildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close